PIERWSZA KONSULTACJA

Jak umówić się na pierwszą konsultację?

Aby umówić się na pierwszą konsultację, skontaktuj się ze mną telefonicznie +48 509-418-647 lub napisz na joannahasnik@gmail.com. Wspólnie ustalimy dogodny termin. Dzień przed zawsze potwierdzam konsultację. W przypadku rezygnacji z konsultacji lub konieczności zmiany terminu, skontaktuj się ze mną możliwie jak najszybciej.

W jakiej formie odbywa się konsultacja?

Konsultacja odbywa się w formie videorozmowy lub rozmowy na wybranym komunikatorze internetowym (Skype, Messenger, WhatsUp) lub telefonicznie na mój koszt.

Dane kontaktowe:

Skype: https://join.skype.com/invite/hDWJKoh8eUeV

Messenger: https://www.facebook.com/joannahasnik (dodaj mnie do znajomych)

WhatsUp: +48 509-418-647

Możemy także kontaktować się wyłącznie poprzez e-mail. Wówczas po analizie dokumentacji prześlę pytania i propozycję współpracy.

W jakich godzinach możemy się umówić? W weekendy również?

Pracuję od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00. Możliwe godziny konsultacji są uzależnione od wizyt w gabinecie, domowych i treningów personalnych. Jeśli masz możliwość rozmowy tylko w weekend, skontaktuj się ze mną, a na pewno znajdziemy dogodny termin.

Czy pracuję z dziećmi i młodzieżą?

Nie pracuję z dziećmi. Za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów współpracuję natomiast z młodzieżą od 16. roku życia. Na konsultacji konieczna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna.

Jak przygotować się do konsultacji?

 • wypełnij dokładnie wywiad żywieniowo-zdrowotny (pobierz wywiad dla kobiet, wywiad dla mężczyzn) i prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją. Jeśli wcześniej poznam Twoją sytuację, lepiej przygotowuję się do konsultacji. Wywiad jest szczegółowy, ale pozwala na konsultacji rozmawiać już wyłącznie o konkretach. Wypełniając wcześniej wywiad ryzyko, że o czymś zapomnisz (np. o jakimś nielubianym produkcie) jest mniejsze, bo masz więcej czasu do zastanowienia się i przemyślenia odpowiedzi.Jeśli wypełniasz wywiad ręcznie, prześlij mi zdjęcia lub skany każdej trony wklejone do pliku tekstowego (np. Word) lub w wersji pdf, abym mogła go wydrukować,
 • prowadź dziennik żywieniowo-treningowy (pobierz dziennik żywieniowo-treningowy) i zapisuj przez minimum 3 dni wszystko co jesz i pijesz wraz z porami posiłków, orientacyjnymi gramaturami i informacjami o samopoczuciu po posiłkach (senność, ból brzucha, zgaga, biegunka itp.). Jeśli korzystasz z aplikacji do liczenia spożywanych kalorii (np. Fitatu), wygeneruj raport z ostatnich 7 dni i dodatkowo zapisuj informacje o samopoczuciu. W dzienniku zapisuj również informację o ewentualnej aktywności fizycznej w danym dniu (trening siłowy, zajęcia fitness, jazda na rowerze). Jeśli masz monitor aktywności fizycznej (aplikacja na telefonie: np. Krokomierz – licznik kroków lub opaskę/zegarek sportowy), podaj informacje o ilości kroków i spalonych kalorii. Materiały prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją,
 • przygotuj dokumentację medyczną (wyniki badań, wypisy ze szpitali itd.) z ostatnich lat i prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją,
 • zapoznaj się z celami i zasadami przetwarzania danych osobowych (pobierz plik). Wydrukuj i podpisz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (pobierz plik) i prześlij skan lub zdjęcie wraz z pozostałymi materiałami,
 • przygotuj listę pytań, które chcesz mi zadać.

Czy w przypadku diety dla par, możemy wypełnić wywiad razem?

Nie, w tym wypadku każdy przygotowuje indywidualnie materiały (wywiad, dziennik żywieniowo-treningowy, zgoda na przetwarzanie danych osobowych, dokumentacja medyczna do wglądu, lista pytań).

Czy przed spotkaniem muszę wykonać jakieś badania?

Nie, prześlij dotychczasową dokumentację medyczną z ostatnich lat. Jeśli będzie taka potrzeba, w materiałach edukacyjnych zalecę listę badań, które warto byłoby wykonać do wizyty kontrolnej.

Jak długo trwa konsultacja?

Konsultacja trwa ok. 60-120 minut w zależności od przypadku i ilości omawianych tematów.

Ile kosztuje współpraca?

Koszt współpracy jest uzależniony od jej formy. Na zakończenie konsultacji proponuję optymalne rozwiązanie.

Konsultacja dietetyczna to opcja dla osób, którym zależy na ogólnych wskazówkach żywieniowych i treningowych. W zakres konsultacji dietetycznej wchodzą:

 • analiza wywiadu zdrowotno-żywieniowego, dziennika żywieniowo-treningowego i dokumentacji medycznej,
 • ustalenie celu współpracy,
 • rozmowa edukacyjna,
 • materiały edukacyjne zawierające zalecenia związane z odżywianiem, zdrowiem (zlecenie badań i konsultacji lekarskich), trybem życia, suplementacją i aktywnością fizyczną,
 • materiały do samokontroli (dziennik żywieniowo-treningowy, tabela pomiarów),
 • kontakt w razie pytań lub wątpliwości po otrzymaniu podsumowania.

Cena – od 150zł

Konsultacja dietetyczna z jadłospisem to opcja dla osób, którym zależy nie tylko na ogólnych wskazówkach żywieniowych i treningowych, ale chcą także otrzymać indywidualny jadłospis. W zakres konsultacji dietetycznej z jadłospisem wchodzą:

 • analiza wywiadu zdrowotno-żywieniowego, dziennika żywieniowo-treningowego i dokumentacji medycznej,
 • ustalenie celu współpracy,
 • rozmowa edukacyjna,
 • materiały edukacyjne zawierające zalecenia związane z odżywianiem, zdrowiem (zlecenie badań i konsultacji lekarskich), trybem życia, suplementacją i aktywnością fizyczną,
 • materiały do samokontroli (dziennik żywieniowo-treningowy, tabela pomiarów),
 • indywidualny jadłospis na 7 lub 14 dni przygotowany w programie dietetycznym Aliant,
 • kontakt w razie pytań lub wątpliwości po otrzymaniu materiałów.

Cena w przypadku diety na 7 dni – od 200zł

Cena w przypadku diety na 14 dni – od 250zł

W przypadku, kiedy dwie osoby podejmują ze mną współpracę, dla każdej przygotowuję indywidualne zalecenia, natomiast dieta zawiera te same propozycje posiłków z różną kalorycznością lub różni się w niewielkim stopniu (jedna osoba ma w diecie jabłko, a druga gruszkę, co związane jest z indywidualnymi preferencjami).

Cena w przypadku diety na 7 dni – od 300zł

Cena w przypadku diety na 14 dni – od 350zł

Istnieje możliwość wykupienia miesięcznej współpracy online (korespondencja e-mail, rozmowy telefoniczne), w skład której wchodzą 4 cotygodniowe konsultacje. Po 7, 14, 21 i 28 dniach stosowania zaleceń i diety, należy przesłać mi raport (dziennik żywieniowo-treningowy, tabele pomiarów, listę pytań lub wątpliwości). W odpowiedzi przesyłam moje uwagi, wskazówki i odpowiedzi na zadane pytania. To dobra opcja dla osób, które potrzebują większego wsparcia i motywacji w czasie stosowania zaleceń i diety lub wykupiły konsultację dietetyczną bez jadłospisu, chcą nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, samodzielnie komponują swoje posiłki i zależy im na analizie jadłospisu, wskazaniu błędów i rozwiązań.

Cena miesięcznej współpracy – 100zł / osoba

Istnieje możliwość wykupienia miesięcznej codziennej współpracy online (korespondencja e-mail, rozmowy telefoniczne), w skład której wchodzą codzienne konsultacje. Po każdym dniu stosowania zaleceń i diety należy przesłać mi raport (dziennik żywieniowo-treningowy, listę pytań lub wątpliwości) i raz w tygodniu tabelę pomiarów. W odpowiedzi przesyłam moje uwagi, wskazówki i odpowiedzi na zadane pytania. To dobra opcja dla osób, które potrzebują większego wsparcia i motywacji w czasie stosowania zaleceń i diety lub wykupiły konsultację dietetyczną bez jadłospisu, chcą nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, samodzielnie komponują swoje posiłki i zależy im na analizie jadłospisu, wskazaniu błędów i rozwiązań.

Cena miesięcznej współpracy – 200zł / osoba

W czasie stosowania zaleceń i diety bez dodatkowej współpracy istnieje możliwość konsultacji wykonanych badań laboratoryjnych i otrzymania dodatkowych zaleceń.

Koszt pojedynczej konsultacji – 50zł / osoba

Od czego zależy ostateczny koszt współpracy?

Ostateczny koszt współpracy uzależniony jest indywidualnie od przypadku, w tym przede wszystkim ilości jednostek chorobowych, konieczności eliminacji różnych produktów ze względu na stan zdrowia lub konkretne preferencje smakowe oraz ilości proponowanych w jadłospisie posiłków.

Przykładowo, jeśli nie chorujesz, nie lubisz tylko wątróbki i szpinaku i jesz 4 posiłki dziennie to koszt zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 200zł. Natomiast jeśli chorujesz na celiakię, cukrzycę typu I, nie spożywasz ze względów etycznych mięsa i jesz 6 posiłków dziennie, to koszt zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 300zł.

Szacowaną kwotę przedstawiam w czasie umawiania wizyty na podstawie krótkiego wywiadu. Ostateczną – na koniec konsultacji.

Zdecydowałam się na takie rozwiązanie ze względu na ogromne różnice w czasie mojej pracy w zależności od przypadku pacjenta.

Kiedy należy dokonać płatności za współpracę?

Płatności należy dokonywać przelewem po zakończeniu konsultacji na poniższe konto:

„W drodze do równowagi”
Joanna Haśnik
dietetyk kliniczny & trener personalny
ul. Lecha 2/30 41-710 Ruda Śląska
ING 69 1050 1331 1000 0092 4126 8912
IBAN: PL 69 1050 1331 1000 0092 4126 8912
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

W tytule proszę podać imię i nazwisko. Istnieje możliwość otrzymania faktury (bez VAT). Proszę o taką informację przed dokonaniem płatności.

Po opłaceniu współpracy proszę o przesłanie potwierdzenia przelewu. Dopiero w tym momencie rozpoczynam pracę nad materiałami.

Kiedy otrzymam materiały edukacyjne i jadłospis?

Materiały edukacyjne i dietę otrzymasz na podany adres e-mail najpóźniej do 7 dni roboczych od konsultacji. Nie pracuję bowiem w soboty i niedziele.

Co wchodzi w skład otrzymanych materiałów edukacyjnych?

W skład materiałów otrzymanych w ramach współpracy wchodzą m.in.:

 • charakterystyka celów współpracy (krótko- i długoterminowe), podstawowe informacje o zalecanej diecie (m.in. kaloryczność diety, rozkład % białka, tłuszczy, węglowodanów, zalecana ilość posiłków i rozkład godzinowy w ciągu dnia itp.),
 • zalecenia związane z odżywianiem (m.in. zalecane i przeciwwskazane produkty i techniki kulinarne itp.),
 • zalecenia związane ze zdrowiem (m.in. zalecane dodatkowe badania lekarskie, konsultacje lekarskie, polecani specjaliści itp.),
 • zalecenia co do suplementacji (lista produktów wraz z dawkowaniem),
 • ogólne zalecenia co do aktywności fizycznej (m.in. polecane rodzaje aktywności, czas trwania, godziny wykonywania treningu, zalecenia związane ze spontaniczną aktywnością fizyczną, zalecenia co do ewentualnej diagnostyki i konsultacji z fizjoterapeutą, masażystą, ortopedą itp.).
 • w przypadku wykupienia jadłospisu – jadłospis na 7 lub 14 dni przygotowany w programie dietetycznym Aliant.

Czy mogę się kontaktować w sprawie pytań lub wątpliwości do otrzymanych materiałów i jadłospisu?

Po otrzymaniu materiałów i jadłospisu przeanalizuj wszystko dokładnie, spisz pytania i skontaktuj się ze mną telefonicznie lub poprzez e-mail. W czasie stosowania diety jestem również dostępna w nagłych przypadkach. W pozostałych, zapisuj wszystkie uwagi i problemy, przedstawisz mi je na konsultacji kontrolnej.

Co zrobić, jeśli nie lubię produktu zaleconego w jadłospisie?

Po otrzymaniu jadłospisu przysługuje Ci jedna korekta. Skontaktuj się ze mną, a dokonam poprawki. Możesz również samodzielnie dokonać zmiany na inny zalecany w Twojej diecie z danej grupy (np. kasza gryczana na kaszę orkiszową).

Czy posiłki w jadłospisie się powtarzają?

Nie, każdy posiłek jest inny. Jadłospis jest jednak najczęściej tak skomponowany, że możesz dowolnie zamieniać kolejność posiłków w ciągu dnia, gotować na 2 lub 3 dni, jeść śniadanie z 1. dnia, a kolację z 5. dnia jadłospisu, jeść dwa takie same posiłki w ciągu dnia. W zaleceniach otrzymasz indywidualne wskazówki z tym związane (np., że nie możesz powtarzać słodkich posiłków w ciągu dnia lub zjeść go na kolację).

Czy otrzymam listę zakupów?

Nie, jak wspominałam wyżej, jadłospis ma charakter cegiełkowy i zachęcam, aby raz w tygodniu na jego podstawie samodzielnie zaplanować posiłki i ich rozkład w ciągu tygodnia. Pod to samodzielnie możesz stworzyć listę zakupów. Zależy mi na nauce zdrowych nawyków żywieniowych, a nie tylko odtwarzaniu gotowego jadłospisu.

Czy w zaleceniach otrzymam także plan treningowy?

Nie, w zalecaniach opisuję jedynie ogólne zalecenia związane z aktywnością fizyczną. Możesz dodatkowo wykupić plan treningowy.

Ile kosztuje plan treningowy?

Koszt planu treningowego wykupionego w ramach współpracy dietetycznej zależy od ilości dni treningowych.

Cena planu treningowego na 2 dni w tygodniu – 100zł

Cena planu treningowego na 3 dni w tygodniu –125zł

Cena planu treningowego na 4 dni w tygodniu – 150zł

Jakie informacje są zawarte w planie treningowym?

W skład otrzymanego planu treningowego wchodzą m.in.:

 • lista ćwiczeń wraz z propozycją liczby serii, powtórzeń, określeniem tempa i czasu przerwy między seriami, opisem prawidłowej postawy i oddechu w czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń,
 • propozycje obciążeń i progresji do poszczególnych ćwiczeń,
 • linki do filmów na YouTube prezentującego technikę danego ćwiczenia,
 • propozycje rozgrzewki i rozciągania.

Kiedy zalecana jest konsultacja kontrolna?

Najczęściej zalecam konsultację kontrolną po upływie 4-6 tygodni od wprowadzenia zaleconych przeze mnie zmian.

Kiedy zalecana jest zmiana planu treningowego?

Najczęściej zalecam zmianę planu treningowe po upływie 4-6 tygodni, ale wszystko zależy indywidualnie od przypadku.