WIZYTA KONTROLNA

Jak umówić się na wizytę kontrolną?

Aby umówić się na wizytę kontrolną, skontaktuj się ze mną telefonicznie +48 509-418-647 lub napisz na joannahasnik@gmail.com. Wspólnie ustalimy dogodny termin. Dzień przed zawsze potwierdzam wizytę.

Czy w celu rezerwacji terminu muszę opłacić współpracę?

Aby zarezerwować termin wizyty, należy opłacić przelewem zadatek w kwocie 150zł i przesłać potwierdzenie przelewu na adres joannahasnik@gmail.com. Opłaty należy dokonać w dniu umówienia terminu wizyty na poniższe konto:

„W drodze do równowagi”
Joanna Haśnik
dietetyk kliniczny & trener personalny
ul. Lecha 2/30 41-710 Ruda Śląska
ING 69 1050 1331 1000 0092 4126 8912

W tytule proszę podać: (proszę podać imię i nazwisko) – zadatek na poczet wizyty w dniu (proszę podać datę wizyty), np. Jan Kowalski – zadatek na poczet wizyty w dniu 15.03.2022r.

W tytule proszę podać: imię i nazwisko – zadatek na poczet wizyty w dniu (proszę podać datę wizyty), np. Jan Kowalski – zadatek na poczet wizyty w dniu 15.03.2022r.

Zgodnie z zapisami Kodeksu Cywilnego, jeśli usługa nie zostanie zrealizowana z winy klienta zadatek przepada na rzecz usługodawcy. Za winę klienta uznaję odwołanie terminu konsultacji później niż 24 godziny przed planowaną godziną wizyty.

Jeśli wizyta zostanie odwołana wcześniej, niż 24 godziny przed planowaną godziny wizyty istnieje możliwość zwrotu zadatku lub ustalenia nowego terminu. Oczywiście, jeśli powód odwołania wizyty później niż 24 godziny przed wizytą będzie poważny (np. nagła choroba dziecka), zawsze możemy się dogadać i ustalić nowy termin. 

Gdzie odbywa się wizyta kontrolna?

Wizyty kontrolne odbywają się w domu klienta na terenie Rudy Śląskiej, Katowic, Zabrza, Bytomia, Gliwic i miast ościennych lub w gabinecie znajdującym się na 1. piętrze budynku przy ulicy 1 Maja 35 w Rudzie Śląskiej – Halembie (w punkcie Śląskich Laboratoriów Analitycznych).

Print

Jak przygotować się do wizyty kontrolnej?

 • wypełnij dokładnie ankietę kontrolną (pobierz ankietę kontrolną dla kobiet, ankietę kontrolną dla mężczyzn) i prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją. W ostateczności wydrukuj na wizytę, ale jeśli wcześniej poznam Twoją sytuację, lepiej przygotowuję się do rozmowy.Jeśli wypełniasz wywiad ręcznie, prześlij mi zdjęcia lub skany każdej trony wklejone do pliku tekstowego (np. Word) lub w wersji pdf, abym mogła go wydrukować,
 • przygotuj dziennik żywieniowy od momentu rozpoczęcia współpracy (w formie skanu lub zdjęć papierowego dziennika albo raportu z aplikacji do liczenia kalorii (np. Fitatu, MyFitnessPal lub VitaScale), prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją lub wydrukuj na wizytę. Jeśli nie prowadziłeś dziennika, zapisuj (pobierz dziennik żywieniowo-treningowy) przez minimum 3 dni wszystko co obecnie jesz i pijesz wraz z porami posiłków, orientacyjnymi gramaturami i informacjami o samopoczuciu po posiłkach (senność, ból brzucha, zgaga, biegunka itp.) i prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją lub wydrukuj na wizytę,
 • przygotuj dziennik treningowy od momentu rozpoczęcia współpracy (w formie skanu lub zdjęć papierowego dziennika, pliku Word lub Excel i/lub screenów z aplikacji zegarka sportowego lub opaski sportowej i prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją lub wydrukuj na wizytę. Jeśli nie prowadziłeś dziennika, opisz dokładnie w ankiecie kontrolnej, jak wyglądała Twoja aktywność fizyczna,
 • przygotuj dokumentację medyczną (wyniki badań, wypisy ze szpitali itd.) z ostatnich tygodni i prześlij na mój adres e-mail minimum 24 godziny przed konsultacją lub zabierz ze sobą na wizytę,
 • przygotuj listę pytań, które chcesz mi zadać.

Jak długo trwa wizyta kontrolna?

Konsultacja trwa ok. 60-90 minut w zależności od przypadku i ilości omawianych tematów.

Ile kosztuje dalsza współpraca?

Koszt współpracy jest uzależniony od jej formy. Na zakończenie konsultacji kontrolnej proponuję optymalne rozwiązanie.

kon

Konsultacja dietetyczna to opcja dla osób, którym zależy na ogólnych wskazówkach żywieniowych i treningowych. W zakres konsultacji dietetycznej wchodzą:

 • analiza wywiadu zdrowotno-żywieniowego, dziennika żywieniowo-treningowego i dokumentacji medycznej,
 • podsumowanie dotychczasowego okresu współpracy, analiza stopnia realizacji wyznaczonych celów,
 • ustalenie nowych celów współpracy,
 • rozmowa edukacyjna,
 • materiały edukacyjne zawierające kolejne zalecenia związane z odżywianiem, zdrowiem (zlecenie badań i konsultacji lekarskich), trybem życia, suplementacją i aktywnością fizyczną,
 • materiały do samokontroli (dziennik żywieniowo-treningowy, tabela pomiarów),
 • kontakt w razie pytań lub wątpliwości po otrzymaniu podsumowania.

Cena – od 150zł

jad

Konsultacja dietetyczna z jadłospisem to opcja dla osób, którym zależy nie tylko na ogólnych wskazówkach żywieniowych i treningowych, ale chcą także otrzymać nowy indywidualny jadłospis. W zakres konsultacji dietetycznej z jadłospisem wchodzą:

 • analiza wywiadu zdrowotno-żywieniowego, dziennika żywieniowo-treningowego i dokumentacji medycznej,
 • podsumowanie dotychczasowego okresu współpracy, analiza stopnia realizacji wyznaczonych celów,
 • ustalenie nowych celów współpracy,
 • rozmowa edukacyjna,
 • materiały edukacyjne zawierające zalecenia związane z odżywianiem, zdrowiem (zlecenia badań i konsultacji lekarskich), trybem życia, suplementacją i aktywnością fizyczną,
 • materiały do samokontroli (dziennik żywieniowo-treningowy, tabela pomiarów),
 • nowy indywidualny jadłospis na 7 lub 14 dni przygotowany w programie dietetycznym Aliant,
 • kontakt w razie pytań lub wątpliwości po otrzymaniu materiałów.

Cena w przypadku diety na 7 dni – od 200zł

Cena w przypadku diety na 14 dni – od 250zł

KON2

W przypadku, kiedy dwie osoby kontynuują ze mną współpracę, dla każdej przygotowuję nowe indywidualne zalecenia, natomiast dieta zawiera te same propozycje posiłków z różną kalorycznością lub różni się w niewielkim stopniu (jedna osoba ma w diecie jabłko, a druga gruszkę, co związane jest z indywidualnymi preferencjami).

Cena w przypadku diety na 7 dni – od 300zł

Cena w przypadku diety na 14 dni – od 350zł

COT

Istnieje możliwość wykupienia miesięcznej współpracy online (korespondencja e-mail, rozmowy telefoniczne), w skład której wchodzą 4 cotygodniowe konsultacje. Po 7, 14, 21 i 28 dniach stosowania zaleceń i diety, należy przesłać mi raport (dziennik żywieniowo-treningowy, tabele pomiarów, listę pytań lub wątpliwości). W odpowiedzi przesyłam moje uwagi, wskazówki i odpowiedzi na zadane pytania. To dobra opcja dla osób, które nadal potrzebują większego wsparcia i motywacji w czasie stosowania zaleceń i diety lub wykupiły konsultację dietetyczną bez jadłospisu, w dalszym ciągu chcą uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, samodzielnie komponować swoje posiłki i przesyłać swój jadłospis do analizy ze wskazaniem błędów i rozwiązań.

Cena miesięcznej współpracy – 100zł / osoba

COD

Istnieje możliwość wykupienia miesięcznej codziennej współpracy online (korespondencja e-mail, rozmowy telefoniczne), w skład której wchodzą codzienne konsultacje. Po każdym dniu stosowania zaleceń i diety należy przesłać mi raport (dziennik żywieniowo-treningowy, listę pytań lub wątpliwości) i raz w tygodniu tabelę pomiarów. W odpowiedzi przesyłam moje uwagi, wskazówki i odpowiedzi na zadane pytania. To dobra opcja dla osób, które nadal potrzebują większego wsparcia i motywacji w czasie stosowania zaleceń i diety lub diety lub wykupiły konsultację dietetyczną bez jadłospisu, w dalszym ciągu chcą uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, samodzielnie komponować swoje posiłki i przesyłać swój jadłospis do analizy ze wskazaniem błędów i rozwiązań.

Cena miesięcznej współpracy – 250zł / osoba

ANA

W czasie spotkania inny członek rodziny może skorzystać z samej analizy składu ciała na analizatorze Tanita BC-1000 wraz z omówieniem wyników.

Cena – 50zł

ZAKU

Od czego zależy ostateczny koszt dalszej współpracy?

Ostateczny koszt współpracy uzależniony jest indywidualnie od przypadku, w tym przede wszystkim od ilości jednostek chorobowych, konieczności eliminacji różnych produktów ze względu na stan zdrowia lub konkretne preferencje smakowe oraz ilości proponowanych w jadłospisie posiłków.

Jeśli po wizycie kontrolnej konieczne będzie tylko przygotowanie ogólnych nowych wskazówek, to koszt wyniesie 150zł. Koszt nowego jadłospisu zależeć będzie natomiast od przypadku. Przykładowo, jeśli nie chorujesz, nie lubisz tylko wątróbki i szpinaku i jesz 4 posiłki dziennie to koszt kolejnych zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 200zł. Natomiast jeśli chorujesz na cukrzycę typu I i jesz 6 posiłków dziennie, to koszt zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 250zł. Jeśli dodatkowo masz jeszcze celiakię i konieczna jest dieta eliminacyjna to koszt zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 300zł.

Istnieje także możliwość umówienia się na wspólne zakupy żywieniowe w lokalnych supermarketach, targowiskach z omówieniem składów produktów i doborem do indywidualnej diety.

Czas trwania: ok. 90 minut.

Cena – 200zł

IN

W czasie stosowania zaleceń i diety bez dodatkowej współpracy istnieje możliwość konsultacji wykonanych badań laboratoryjnych i otrzymania dodatkowych zaleceń.

Cena pojedynczej konsultacji – 100zł / osoba

Czy kontrolna wizyta domowa jest dodatkowo płatna?

Wizyty domowe na terenie Rudy Śląskiej kosztują dodatkowo 25zł. W przypadku wizyt w miastach ościennych koszt dojazdu zależy od odległości od Rudy Śląskiej i jest ustalany indywidualnie w czasie umawiania wizyty. Przykładowo koszt dojazdu do Świętochłowic to 25zł, natomiast do Będzina to 50zł.

Od czego zależy ostateczny koszt dalszej współpracy?

Ostateczny koszt współpracy uzależniony jest indywidualnie od przypadku, w tym przede wszystkim od ilości jednostek chorobowych, konieczności eliminacji różnych produktów ze względu na stan zdrowia lub konkretne preferencje smakowe oraz ilości proponowanych w jadłospisie posiłków.

Jeśli po wizycie kontrolnej konieczne będzie tylko przygotowanie ogólnych nowych wskazówek, to koszt wyniesie 150zł. Koszt nowego jadłospisu zależeć będzie natomiast od przypadku. Przykładowo, jeśli nie chorujesz, nie lubisz tylko wątróbki i szpinaku i jesz 4 posiłki dziennie, to koszt kolejnych zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 200zł. Natomiast jeśli chorujesz na cukrzycę typu I i jesz 6 posiłków dziennie, to koszt zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 250zł. Jeśli dodatkowo masz jeszcze celiakię i konieczna jest dieta eliminacyjna, to koszt zaleceń i diety na 7 dni wyniesie 300zł.

Kiedy należy dokonać płatności za całą współpracę?

Po wizycie należy dokonać płatności na pozostałą po odliczeniu zadatku kwotę współpracy. Przykładowo, jeśli ostateczny koszt współpracy wyniesie 250zł, to to zapłaty pozostanie kwota 100zł.

Płatności należy dokonywać gotówką lub przelewem po zakończeniu wizyty na poniższe konto:

„W drodze do równowagi”
Joanna Haśnik
dietetyk kliniczny & trener personalny
ul. Lecha 2/30 41-710 Ruda Śląska
ING 69 1050 1331 1000 0092 4126 8912

W tytule proszę podać jedynie imię i nazwisko.

Na wizycie kontrolnej nie ma możliwości płatności kartą.

Czy istnieje możliwość otrzymania faktury?

Tak, wystawiam faktury (bez VAT). Poinformuj mnie o tym w momencie rezerwacji terminu.

Kiedy otrzymam materiały edukacyjne i jadłospis?

Materiały edukacyjne i dietę otrzymasz na podany adres e-mail najpóźniej do 7 dni roboczych po wizycie. Nie pracuję bowiem w soboty i niedziele.

Co wchodzi w skład otrzymanych materiałów edukacyjnych?

W skład materiałów otrzymanych w ramach współpracy wchodzą m.in.:

 • podsumowanie dotychczasowej współpracy i stopnia realizacji celów,
 • charakterystyka celów współpracy na kolejny okres, ewentualne informacje o zmianach w zalecanej diecie (m.in. nowa kaloryczność diety, nowy rozkład % białka, tłuszczy, węglowodanów, zmiana w ilości posiłków itd.),
 • nowe zalecenia związane z odżywianiem (m.in. informacja o nowych produktach włączonych do diety),
 • nowe zalecenia związane ze zdrowiem (m.in. zalecane nowe badania lekarskie, konsultacje lekarskie),
 • nowe zalecenia co do suplementacji (lista produktów wraz z dawkowaniem),
 • nowe zalecenia co do aktywności fizycznej (m.in. nowe zalecenia co do czasu trwania i rodzaju aktywności).
 • w przypadku wykupienia jadłospisu – nowy jadłospis na 7 lub 14 dni przygotowany w programie dietetycznym Aliant.

Czy mogę się kontaktować w sprawie pytań lub wątpliwości do otrzymanych materiałów i jadłospisu?

Po otrzymaniu materiałów i jadłospisu przeanalizuj wszystko dokładnie, spisz pytania i skontaktuj się ze mną telefonicznie lub poprzez e-mail. W czasie stosowania diety jestem również dostępna w nagłych przypadkach. W pozostałych, zapisuj wszystkie uwagi i problemy, przedstawisz mi je na kolejnej konsultacji kontrolnej.

Co zrobić, jeśli nie lubię produktu zaleconego w jadłospisie?

Po otrzymaniu jadłospisu przysługuje Ci jedna korekta. Skontaktuj się ze mną, a dokonam poprawki. Możesz również samodzielnie dokonać zmiany na inny zalecany w Twojej diecie z danej grupy (np. kasza gryczana na kaszę orkiszową).

Czy posiłki w jadłospisie się powtarzają?

Nie, każdy posiłek jest inny. Jadłospis jest jednak najczęściej tak skomponowany, że możesz dowolnie zamieniać kolejność posiłków w ciągu dnia, gotować na 2 lub 3 dni, jeść śniadanie z 1. dnia, a kolację z 5. dnia jadłospisu, jeść dwa takie same posiłki w ciągu dnia. W zaleceniach otrzymasz indywidualne wskazówki z tym związane (np. że nie możesz powtarzać słodkich posiłków w ciągu dnia lub zjeść go na kolację).

W nowym jadłospisie przygotowuję inne posiłki niż w poprzednim. Zawsze otrzymujesz nowe propozycje, nie powtarzam przepisów. Możesz jednak korzystać z propozycji ze wszystkich swoich jadłospisów, mieszać nowe propozycje z przetestowanymi już wcześniej.

Czy otrzymam listę zakupów?

Nie, jak wspominałam wyżej, jadłospis ma charakter cegiełkowy i zachęcam, aby raz w tygodniu na jego podstawie samodzielnie zaplanować posiłki i ich rozkład w ciągu tygodnia. Pod to samodzielnie możesz stworzyć listę zakupów. Zależy mi na nauce zdrowych nawyków żywieniowych, a nie tylko odtwarzaniu gotowego jadłospisu.

Czy mój plan treningowy również powinien ulec modyfikacji?

Jeśli realizujesz przygotowany przeze mnie plan treningowy, po 4-6 tygodniach również warto dokonać jego modyfikacji. Koszty nowego planu nie ulegają zmianie i zależą od ilości dni treningowych.

Kiedy zalecana jest kolejna konsultacja kontrolna?

To zależy od rodzaju współpracy, stopnia samodzielności w realizacji celów, problemów zdrowotnych i jest ustalane indywidualnie.